pracownia Ceramicus

Pracownia jest moją pasją, odpoczynkiem i azylem. Od wielu lat realizuję w niej swoje pomysły, zarówno z zakresu sztuki, jak i te bardziej komercyjne. Stale wzbogacam warsztat o nowe możliwości techniczne. Na początku była to tylko ceramika, teraz mogę pracować również w szkle i metalu. Zawsze fascynowały mnie realizacje łączące w twórczy sposób nowe technologie.

Zapraszam do oglądania prac i odwiedzania pracowni. Zachęcam do śledzenia profilu Ceramicus na Facebooku i Instagramie, gdzie zamieszczam informacje o dniach otwartych i warsztatach, które organizuję w ramach pracy pracowni. Będzie mi bardzo miło, jeśli będę miała okazję podzielić się z wami twórczą atmosferą, która tu panuje.

warsztaty

Warsztaty odbywają się w kameralnej atmosferze, w grupie minimum 3, maksymalnie 4 osobowej.  Tematykę i zakres zajęć uzgadniamy indywidualnie. Może to być poznawanie podstawowych technik ceramicznych, toczenie na kole lub tworzenie biżuterii tradycyjnymi metodami. Można też realizować własne koncepcje, w takim zakresie, na jaki pozwala przestrzeń i wyposażenie pracowni. Nie prowadzę zajęć dla dzieci i młodzieży. Nie organizuję warsztatów poza pracownią.

Cena – 150 zł od osoby, za jedno trzygodzinne spotkanie (przy zebraniu się grupy przynajmniej dwu-osobowej).
Za zajęcia indywidualne – cena 300 zł od osoby, za jedno trzygodzinne spotkanie.

W cenie zapewniam podstawowe materiały. Glinę, szkliwa, farby podszkliwne, kredki ceramiczne i wypał, w przypadku prac ceramicznych. Miedź, mosiądz, luty i możliwość wykonanych własnych oczek ze szkła fusingowego, przy pracach biżuteryjnych. W przypadku tworzenia dużej ilości prac (powyżej 3 kg gliny, powyżej 0,3 kg metalu) doliczam za zużyty materiał i wypał 30 zł do ceny podstawowej.

Terminy spotkań są za każdym razem ustalane indywidualnie. Proponowane daty będę ogłaszać na stronie Ceramicus.eu oraz na moim profilu FB w wydarzeniach.

W sprawie zapisów na warsztaty proszę kontaktować się przez formularz na stronie lub przez Massengera. Ponieważ muszę pilnować liczebności grupy, osoby które wcześniej nie zgłosiły swojego udziału i nie dostały potwierdzenia z mojej strony, nie będą mogły brać w nich udziału.

Cykl technologiczny powstawania prac w sposób naturalny układa się na dwa zajęcia (pierwsze spotkanie – lepienie, drugie spotkanie – zdobienie farbami i szkliwienie) – w związku z czym pierwszeństwo zapisu na kolejne zajęcia mają osoby wykańczające swoje prace z ostatnich zajęć.


Proponowane terminy spotkań na styczeń:

15.01.2022 sobota 14.00 — 17.00

29.01.2022 sobota 14.00 — 17.00

Proponowane terminy spotkań na luty:

12.02.2022 sobota 14.00 — 17.00

26.02.2022 sobota 14.00 — 17.00

Proponowane terminy spotkań na marzec:

12.03.2022 sobota 14.00 — 17.00

26.03.2022 sobota 14.00 — 17.00